Печат на тази страница

Ман Сити измести Арсенал от третото място, Тевес изравни Бербатов по голове

Сряда, 18 Май 2011 09:31 | | размер на шрифта намалете шрифта намалете шрифта увеличете размера на шрифта увеличете размера на шрифта | 0 Добави коментар

Оценете тази статия
(0 гласа)

city_big_718047Манчестър Сити вече е на трето място във Висшата лига, след като в последния мач от предпоследния 37-и кръг победи Стоук Сити с 3:0. В големия герой за “гражданите” се превърна капитанът Карлос Тевес, който вкара два гола и по този начин изравни Димитър Бербатов на върха на голмайсторската листа.

В Манчестър домакините бяха много по-добри от своя съперник и заслужено стигнаха до класическата победа, която е на път да им осигури директно класиране за Шампионската лига.

Резултатът бе открит в 14-а минута, когато Тевес направи двойно подаване с Джеймс Милнър на границата на наказателното поле, след което излъга Шоукрос и Уилкинсън и вкара неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Томас Сьоренсен.

Първата част завърши при минимален аванс на “небесносините”, но веднага след подновяването на играта Джолиън Лескът удвои преднината на своя отбор. Той се възползва от добро центриране на Адъм Джонсън и с глава вкара за 2:0.

Точка на спора сложи Тевес в 65-а минута, когато бе точен след брилянтно изпълнение от пряк свободен удар. Голът бе номер 20 за аржентинеца в Премиършип, с което той изравни Димитър Бербатов. Спорът за това кой ще бъде голмайстор на Висшата лига ще се реши в последния кръг, когато се очаква Бербатов да е титуляр за Юнайтед срещу Блекпул, а Тевес и Сити ще гостуват на Болтън.

В класирането Сити вече е трети с 68 точки, с една пред Арсенал, което означава, че при успех над Болтън, “гражданите” ще си осигурят директно участие в Шампионската лига. Стоук е на девето място с 46 точки.