ЦСКА удари Пирин с 3:1 във финал №1!

Вторник, 19 Април 2011 09:24 | | размер на шрифта намалете шрифта намалете шрифта увеличете размера на шрифта увеличете размера на шрифта Печат | Е-мейл | 0 Добави коментар

Оценете тази статия
(0 гласа)

00299787Настоящият волейболен шампион ЦСКА започна много силно във финалния плейоф на Суперлигата. Момчетата на треньора Александър Попов успяха да надиграят Пирин Балканстрой с 3:1 (25:17, 25:17, 20:25, 25:19) в първия мач от финала, игран тази вечер в зала "Васил Симов" в столицата.

Волейболистите на ЦСKA тръгнаха много силно и бързо поведоха с 4:0 след пусната топка и ас на опитния разпределител Николай Иванов и две контри на кениеца Филип Мейо. Въпреки прекъсването за Мирослав Живков резултата стана 6:0 след атака в аут на Благовест Катранджиев и блокада на Мейо, а техническата пауза дойде при 8:3 за "червените" след успешна атака на кубинеца Ясер Портуондо. Разликата набъбна до 14:6 след мощна атака на Евгени Иванов, контра блок-аут на Ивайло Стефанов и нова грешка на Пирин, а след това на 16:6 след контра от втора линия на Портуондо и ас на Пушката. Последваха блокада на Теодор Тодоров и нови два аса на Евгени Иванов и 19:6. Армейците заиграха по-спокойно и без проблеми спечелиха гейма с 25:17 след грешка от сервис на Николай Пенчев.

И втората част започна отлично за ЦСКА, които дръпнаха с 5:2 след две атаки на Портуондо и блокада на Тодоров. Двата отбора продължиха равностойно до 8:6 след грешка от сервис на разпределителя на разложани Константин Митев. Преднината постепенно нарасна до 12:8 след атака на Ивайло Стефанов и ас на Николай Иванов и тайм-аут за Мирослав Живков и Пирин. Това даде ефект и гостите стопиха разликата до 15:14 след мощна контра на Константин Митев и блокада на Костадин Гаджанов, но техническото прекъсване дойде при 16:14 за армейците след грешка от сервис на Георги Чалъков. "Червените" си върнаха преднината при 21:15 след блокада на Ивайло Стефанов, мощни контри на Евгени Иванов и ас на Ясер Портуондо. В крайна сметка възпитаниците на Сашо Попов затвориха гейма безпроблемно при 25:17 след блокада на Теодор Тодоров и грешка в атака на Ники Пенчев и поведе с 2:0.

След равностойното начало на третия гейм Пирин поведе с 8:6 след грешка от сервис на Ясер Портуондо и пусната топка на Константин Митев, но постепенно ЦСКА изравни при 9:9 и дори поведе с 10:9 след атака и блокада на Теодор Тодоров последвани от контра на Филип Мейо. Играта продължи точка за точка до 12:12, след което разложани дръпнаха с 14:12 след аут на Портуондо и блок-аут на влезлия като резерва Йордан Желязков. Домакините веднага изравниха при 15:15 след успешна атака на Портуондо и технично отиграване на Мейо. Все пак втората пауза дойде при 16:15 за Пирин след нова пусната топка на Константин Митев. Преднината на гостите нарасна до 19:16 след две атаки през центъра на Костадин Гаджанов, което накара Сашо Попов да вземе тайм-аут. Това не помогна и разликата се запази до 22:19 след отлична блокада на Георги Чалъков от Пирин. Разложките волейболисти спечелиха гейма с 25:20 след две атаки на Ники Пенчев и намалиха изоставането си на 1:2.

Момчетата на Мирослав Живков продължиха със силната си игра и в четвъртата част, като поведоха с 2:0 след атака на Костадин Гаджанов и контра на Ники Пенчев, но ЦСКА веднага обърнаха до 5:4 в своя полза след блокади на Теодор Тодоров и Филип Мейо и ас на опитния Ивайло Стефанов. Последваха два миниобрата и 7:6 за армейците, а първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за ЦСКА след мощен блок-аут на Ясер Портуондо. Разликата постепенно нарасна до 12:8, но Пирин веднага намали на 12:11 след сервис в аут на Портуондо, контра на Ники Пенчев и спорен блок-аут на Йордан Желязков. Домакините си върнаха преднината при 16:13, след което направиха резултата 18:13 в своя полза след нов блок на Теодор Тодоров и успешна контра на Ясер Портуондо. Възпитаниците на Сашо Попов заиграха по-спокойно, запазиха предимството с 23:18, след което спечелиха гейма с 25:19 след мощна атака на Филип Мейо, а с това и мача с 3:1.

Най-резултатен за победителите бе кениецът Филип Мейо с 21 точки (5 блока и 67% ефективност в атака), а кубинецът Ясер Портуондо (2 блока, 1 ас, 60% ефективност в атака, 52% позитивно и 30% перфектно посрещане) и Теодор Тодоров (7 блока, 1 ас и 64% ефективност в атака) добавиха по 15 точчки за успеха. За гостите от Пирин Балканстрой Николай Пенчев реализира 19 точки (3 аса, 52% ефективност в атака, 62% позитивно и 38% перфектно посрещане). Така "червените" поведоха с 1-0 победи в серията, която се играе до 2 успехи от 3 срещи. Вторият мач между двата отбора е в четвъртък (21 април) от 17:00 часа в зала "Септември" в Разлог и отново ще бъде предаван пряко по БНТ 1.