Луд мач в Милано - Шалке унижи шампиона Интер

Сряда, 06 Април 2011 09:26 | | размер на шрифта намалете шрифта намалете шрифта увеличете размера на шрифта увеличете размера на шрифта Печат | Е-мейл | 0 Добави коментар

Оценете тази статия
(0 гласа)

inter_big_695645В невероятен мач на “Джузепе Меаца” отборът на Шалке сензационно победи Интер с 5:2 и на практика отстрани настоящия шампион от надпреварата.

Двубоят в Милано със сигурност заслужава етикета “луд”, след като немците унижиха фаворита в мача на собствения му терен в двубой с цели седем гола.

Още със своя старт, мачът загатна, че няма да бъде обикновен. Едва в 1-а минута Интер откри резултата след сензационен гол на Деян Станкович. Опасен пас към наказателното поле на Шалке изненада защитниците и се наложи вратарят Мануел Нойер да излиза напред и да избива с глава. Топката обаче попадна в сърбина, който от малко пред централната линия на терена с мощна тупалка по въздуха вкара в опразнената врата.

След попадението, атаките пред двете врати се редуваха една след друга. Така в 17-а минута Шалке успя да изравни. След центриране от корнер и удар с глава на Пападопулос, топката стигна до Жоел Матип, който от 5 метра вкара за 1:1.