Оспорвана борба във втория голф турнир за аматьори Stella Artois Golf Open в Пирин Голф & Кънтри Клуб

Сряда, 21 Септември 2011 14:48 | | Печат | Е-мейл | 0 Добави коментар

Stela_9317На 18 септември 2011 в Пирин Голф & Кънтри Клуб се проведе вторият голф турнир зааматьори Stella Artois Golf Open. Събитието се организира за втора поредна година сподкрепата на прочутата белгийска марка бира Stella Artois.
Тазгодишното издание на турнира премина при изключително голям интерес. В негоучастваха 72 почитатели на престижния спорт, като броят им надхвърля почти два пътитози на участниците от изминалата година.
Всички 72 голфъри показаха завидни умения и хъс за победа. Събитието премина ватмосфера на стремеж към безупречна игра – напълно в съответствие с духа на Stella Artoisи нейния стремеж към съвършенство.
„За нас е удоволствие да партнираме на престижни спортни инициативи, какъвто безспорное настоящият голфтурнир Stella Artois Golf Open. Това изцяло съответства на концепциятана марката – да търси и предоставя съвършенство на своите почитатели, подкрепяйки итехните любими занимания, хоби или спорт”, заяви Василена Даскалова, бранд мениджърна Stella Artois в „Каменица” АД.
Тази годината форматът на състезанието, в който участниците доказаха своите умения иперфекционизъм, беше Скрембъл в отбори по двама, приятелска надпревара.
При слънчеви и приятно време стартива състезанието рано сутринта. Прогнозираната буряв следобедните часове достигна и Пирин Голф & Кънтри Клуб. Състезанието бе прекратено,а състезателите отиграха 16 дупки, последните 2 дупки бяха извън класирането, зарадинеблагоприятните условия.
Победители в надпреварата е отборът на националния състезател по голф Емил Маркови партньорът му Георги Демирев. Предният ден Емил Марков спечели традиционния вечетурнир М- Тел Голф Мастерс.
На второ място се класира отборът на миналогодишния победител във формата БожидарСпасов и Димитър Андреев. На трето място се класира отборът на Божана Димитрова иВладислава Паскова, перспективни млади дами.
Освен награди от организаторите, всички финалисти в Stella Artois Golf Open получиха испециални подаръци от марката Stella Artois.