Пирин би във втората си контрола

Неделя, 23 Януари 2011 12:48 | | размер на шрифта намалете шрифта намалете шрифта увеличете размера на шрифта увеличете размера на шрифта Печат | Е-мейл | 0 Добави коментар

Оценете тази статия
(0 гласа)

Футболистите на ПФК Пирин победиха Локомотив Пловдив днес във втория приятелски мач от подготовката. Момчетата на Костадин Ангелов играха силно през всичките деветдесет минути и заслужено се поздравиха с крайния успех.

След като във вчерашния мач, завършил с равенство 1:1 с Пирин Разлог, футболистите, които бяха на проби при благоевградчани не задоволиха и бяха съответно отпратени, днес Орлите заложиха на всички налични собствени кадри, които не изневериха.

Пиринци поведоха в резултата в 11 минута, когато след статично положение Митревски бе оставен непокрит в наказателното поле и от близко разстояние не сгреши.

Последваха силни минути за локомотивци, но отбраната на домакините се справи с положенията, не и без помощта на сигурния в този мач Владислав Митев.

В 44 минута Орлите отбелязаха и второ попадение, след като Веселин Стойков се възползва от груба грешка на вратаря Тодоров и на опразнена врата не сгреши.

Втората част започна с редица смени в двата състава, като за пиринци се появиха шестнадесет и седемнадесет годишни юноши.

Локомотив Пд успя да намали резултата в 65 минута, когато Лазаров центрира добре, а Раймонди отбеляза ефектно с глава.

След попадението на локомотивци дойдоха и силните минути на младите футболисти на Пирин, които направиха няколко прекрасни контраатаки, като Карачанаков, Кирилов и Костов излязоха в удобни позиции.

Гол красавец за Пирин пък заби най-малкия футболист на терена, едва петнадесет годишния Мики Орачев, който отбеляза рядко срещано попадение от воле в 89 минута, фиксирайки крайното 3:1 за благоевградчани.